Mili goście

niedziela, 16 czerwca 2013

A u mnie dalej wiosna...

Następny pejzaż z brzozą, która ma dopiero rozwijające się listki. Rośnie na łące pełnej mniszka i innych, drobnych kwiatków. Moja ulubiona ostatnio technika.
Nie wiem, czy Wam się jeszcze nie znudziły te moje obrazki, ale obiecuję, że niedługo pojawi się coś nowego, co będzie stworzone inną techniką. Może nie w następnym poście, ale trochę później.

A tutaj detale:


 Jak najserdeczniej pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wspaniałe komentarze :)
 Miłego tygodnia życzę :)

piątek, 14 czerwca 2013

Blok patchworkowy Wiatrak

Jest to znany blok, ale znalazłam ciekawy sposób jego szycia. Może komuś się spodoba :) 
Do wykonania tego bloku potrzebuję dwóch materiałów w kontrastujących kolorach, jeden na tło, a drugi na wiatrak.

1. Dwa kawałki materiału składam lewymi stronami do środka i wycinam prostokąt o wymiarach 
    25 cm x 12,5cm
2. Za pomocą linijki i ołówka dzielę prostokąt na pół i w każdym kwadracie rysuję przekątną (będzie ona              linią cięcia).

3. Przeszywam po obu stronach każdej przekątnej w odległości 0,75 cm lub po prostu z użyciem stopki krawędziowej. 

Tak to wygląda po przeszyciu.

4. Następnie przecinam po liniach narysowanej ołówkiem - otrzymuję cztery jednakowe kwadraty.


5. Prasuję, obcinam wystające końcówki i układam wiatrak. 6. Następnie zeszywam ze sobą po dwa kwadraty w poziomie, a potem razem wszystkie razem.


7. Tak wygląda  blok wiatrak, wielkość gotowego bloku to 20 cm.


  A  lewa strona wygląda tak:

Miłego szycia życzę :)

środa, 12 czerwca 2013

No i po wystawie...

Nie byłam na wystawie z przyczyn ode mnie niezależnych, ominęła mnie uczta dla oczu i duszy i ta niepowtarzalna atmosfera spotkań  i rozmów. Ale koleżanki takie piękne opracowały relacje, że czuję się prawie jak bym tam była. Na początek zdjęcie zapożyczone z bloga kiboko (Marzenko, mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu?)

I kolejno podaję linki do fantastycznych relacji z wystawy:  Ania SławińskaJolcia, kiboko (link podałam wyżej). Na pewno jeszcze więcej relacji się pojawi, bo kilka osób z Polski tam było. Dziękuję też Dance Kruszewskiej za zaproszenie mnie do udziału,  to ona była inicjatorką i kuratorem tej wystawy.
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy mnie odwiedzają :)

wtorek, 4 czerwca 2013

Chwalę się....Wystawa w Berlinie

Też się pochwalę, takie  wydarzenie.... Otóż  w Berlinie jest organizowana przez Patchwork Gilde Deutschland  wystawa pt. "Polski Patchwork - tradycyjny, współczesny, nowoczesny". Odbędzie się ona w dniach 8 - 9 czerwca, 2013 r. Będą tam moje trzy prace.
Oprócz naszej wystawy będzie kilkanaście wystaw pod egidą Textile-Art-Berlin  i jeszcze wystawy Niemieckiej Gildy Patchworku. Nasze prace będą wystawiane w Mediotece na pierwszym piętrze szkoły Carl-von-Ossietzky-Schule, Blücherstraße 46-47, 10961 Berlin Kreutzberg (podaję adres, gdyby ktoś zdecydował się tę wystawę odwiedzić, mam też mapkę dojazdu)
Tutaj jest link do WYSTAWY polskiej, a tutaj do CAŁOŚCI. Wszyscy goście chętnie widziani, będzie też mnóstwo imprez towarzyszących. Ja niestety, z przyczyn ode mnie niezależnych, nie będę mogła tam być. Ale liczę na zdjęcia.