Mili goście

niedziela, 26 października 2014

Ciąg liczbowy Fibonacciego

Już dawno uszyłam ten patchwork, ma wymiary około 80 x 80 cm. Ale nie mogłam pokazać, bo jak tu zrobić zdjęcia? Albo pochmurno albo ciemno. Dopiero  kilka ostatnich dni przyniosło piękną, słoneczną pogodę ale w słońcu też marne zdjęcia! W końcu zrobiłam w domu przy sztucznym świetle.  Ciąg Fibonacciego już dawno mi się spodobał, uszyć jest łatwo. Gorzej z pikowaniem, bo żaden sposób pikowania mi nie pasował. Więc po prostu pikowałam po szwach, tylko obramowane trochę urozmaiciłam wzorem.Pozdrowienia dla gości, odwiedzających mojego bloga ♥♥♥
Miłego tygodnia życzę ♥♥♥

czwartek, 9 października 2014

Organizer

Dzisiaj pokażę organizer, który można przeznaczyć na różnego rodzaju akcesoria szyciowe na przykład. Albo na kosmetyki czy do kuchni nawet. Posiada on sześć kieszeni wewnątrz i cały pusty środek. Można go ściągnąć sznurkiem i wtedy jest zamknięty, bardzo łatwo się otwiera przez rozsunięcie. Sznurek może też służyć jako uchwyt do noszenia lub do powieszenia. Wiem, że jest wygodny, ponieważ podobny używam z powodzeniem już kilka lat. Uszyty jest z tkanin Coricamo. Gdyby ktoś chciał taki sobie uszyć, to w 6/2014 numerze Twórczych Inspiracji znajduje się kurs szycia takiego właśnie organizera, tylko w innych kolorach, opracowany przeze mnie. Ten numer ukaże się w sprzedaży za kilka dni.
Czuję się też w obowiązku napisać, że niestety nie będzie mi dane poprowadzić warsztatów ręcznego szycia patchworku i ręcznej aplikacji w Ustroniu. Bardzo tego żałuję, ale priorytetem dla mnie jest zdrowie. Przepraszam, jeśli kogoś zawiodłam.
Dziękuję za komentarze pod poprzednim postem i życzę pogodnego i ciepłego weekendu :)