niedziela, 16 czerwca 2013

A u mnie dalej wiosna...

Następny pejzaż z brzozą, która ma dopiero rozwijające się listki. Rośnie na łące pełnej mniszka i innych, drobnych kwiatków. Moja ulubiona ostatnio technika.
Nie wiem, czy Wam się jeszcze nie znudziły te moje obrazki, ale obiecuję, że niedługo pojawi się coś nowego, co będzie stworzone inną techniką. Może nie w następnym poście, ale trochę później.

A tutaj detale:


 Jak najserdeczniej pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wspaniałe komentarze :)
 Miłego tygodnia życzę :)

piątek, 14 czerwca 2013

Blok patchworkowy Wiatrak

Jest to znany blok, ale znalazłam ciekawy sposób jego szycia. Może komuś się spodoba :) 
Do wykonania tego bloku potrzebuję dwóch materiałów w kontrastujących kolorach, jeden na tło, a drugi na wiatrak.

1. Dwa kawałki materiału składam lewymi stronami do środka i wycinam prostokąt o wymiarach 
    25 cm x 12,5cm
2. Za pomocą linijki i ołówka dzielę prostokąt na pół i w każdym kwadracie rysuję przekątną (będzie ona              linią cięcia).

3. Przeszywam po obu stronach każdej przekątnej w odległości 0,75 cm lub po prostu z użyciem stopki krawędziowej. 

Tak to wygląda po przeszyciu.

4. Następnie przecinam po liniach narysowanej ołówkiem - otrzymuję cztery jednakowe kwadraty.


5. Prasuję, obcinam wystające końcówki i układam wiatrak.



 6. Następnie zeszywam ze sobą po dwa kwadraty w poziomie, a potem razem wszystkie razem.


7. Tak wygląda  blok wiatrak, wielkość gotowego bloku to 20 cm.


  A  lewa strona wygląda tak:

Miłego szycia życzę :)

środa, 12 czerwca 2013

No i po wystawie...

Nie byłam na wystawie z przyczyn ode mnie niezależnych, ominęła mnie uczta dla oczu i duszy i ta niepowtarzalna atmosfera spotkań  i rozmów. Ale koleżanki takie piękne opracowały relacje, że czuję się prawie jak bym tam była. Na początek zdjęcie zapożyczone z bloga kiboko (Marzenko, mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu?)

I kolejno podaję linki do fantastycznych relacji z wystawy:  Ania SławińskaJolcia, kiboko (link podałam wyżej). Na pewno jeszcze więcej relacji się pojawi, bo kilka osób z Polski tam było. Dziękuję też Dance Kruszewskiej za zaproszenie mnie do udziału,  to ona była inicjatorką i kuratorem tej wystawy.
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy mnie odwiedzają :)

wtorek, 4 czerwca 2013

Chwalę się....Wystawa w Berlinie

Też się pochwalę, takie  wydarzenie.... Otóż  w Berlinie jest organizowana przez Patchwork Gilde Deutschland  wystawa pt. "Polski Patchwork - tradycyjny, współczesny, nowoczesny". Odbędzie się ona w dniach 8 - 9 czerwca, 2013 r. Będą tam moje trzy prace.
Oprócz naszej wystawy będzie kilkanaście wystaw pod egidą Textile-Art-Berlin  i jeszcze wystawy Niemieckiej Gildy Patchworku. Nasze prace będą wystawiane w Mediotece na pierwszym piętrze szkoły Carl-von-Ossietzky-Schule, Blücherstraße 46-47, 10961 Berlin Kreutzberg (podaję adres, gdyby ktoś zdecydował się tę wystawę odwiedzić, mam też mapkę dojazdu)
Tutaj jest link do WYSTAWY polskiej, a tutaj do CAŁOŚCI. Wszyscy goście chętnie widziani, będzie też mnóstwo imprez towarzyszących. Ja niestety, z przyczyn ode mnie niezależnych, nie będę mogła tam być. Ale liczę na zdjęcia.

niedziela, 26 maja 2013

Pamiętajcie o ogrodach

To tytuł wystawy, zorganizowanej w Książnicy Zamojskiej przez UTW. Czego tam nie ma!!! Są obrazy, malowane różnymi technikami, w tym obrazy na szkle. Jest mnóstwo prac krzyżykowych, hafty richelieu, prace szydełkowe. Kwiaty z papieru, a nawet mój patchwork. Wielka różnrodność, po prostu jest co oglądać. Pokażę tylko kilka zdjęć, chociaż warto byłoby pokazać wszystkie....











Pzdrowienia cieplutkie dla wszystkich, którzy  poświęcają swój cenny czas dla mnie. Cieszę się bardzo
i doceniam to, bo to dla mnie ważne :)

czwartek, 23 maja 2013

Blogger's Quilt Festival:: Spring 2013

Chcę zgłosić moją jabłoń na Blogger's Quilt Festival, stąd taki sam post, jak kilka dni temu. Przepraszam wszystkich, którzy już te zdjęcia ogladali:)

Welcome to my blog!
This is my first time participating in the Blogger's Quilt Festival. Thank for stopping by to look at my work and hope you'll enjoy what you'll see.



I decided to add my Flower apple tree quilt to the Art Quilt  category.
Quilt Apple tree





I decided to show my favorite landscape with blossoming apple tree. Apple tree is made  confetti technique, tiny pieces of fabrics are scattered on a batting, covered with tulle and then quilted to hold the pieces in place. A piece of soil I made by chenille, it looks like a plowed field.

Size: 16" x 24" 
Special techniques used: confetti, raw edge application, chenille
Quilted by me on a home sewing machine, free motion
Category: Art Quilt

poniedziałek, 20 maja 2013

Brzoza wiosenna

A u mnie dalej wczesna wiosna. Spróbowałam zrobić brzozę, ale tak, żeby dało się uchwycić jej jasną, delikatną zieleń. Wyszło tak:


Detal:

Wszystko oczywiście bez żadnego kleju. Tylko tkanina, nici i maszyna do szycia :)
Pozdrowienia  dla wszystkich zaglądających i komentujących :)

poniedziałek, 6 maja 2013

Kwitnąca jabłoń

Zawsze wiosna urzekają mnie kwitnące sady, a szczególnie jabłonie przez ten ich biało-różowy kolor kwiatów. Tak więc spróbowałam. Do wykonania jabłoni zastosowałam metodę confetti, stosowaną przez Noriko Endo. Czyż nie wygląda adekwatnie do tytułu tego posta? 
Taki uzyskałam końcowy efekt:
Trochę detali:


Podobnym sposobem zrobiłam w ubiegłym roku  Makowe pole
Jest mi bardzo miło, ze tyle osób tu do mnie zagląda. Że jest tyle osób komentujących i to nie byle jak!!! Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)

sobota, 27 kwietnia 2013

Bukiet

Z okazji pięknych, słonecznych dni powstał "Bukiet". Makatka stworzona moją ulubioną metodą watercolor.



 Pikowanie:
 Pikowanie - detal:
 Spód:

Dziękuję za wizyty i przemiłe komentarze i życzę miłego weekendu :)

wtorek, 23 kwietnia 2013

Baletnica, a nawet dwie

Zmierzyłam się ostatnio z nowym wyzwaniem, mianowicie baletnicą. Tildy to żadna nowość  ale baletnica, to już jest coś. Zabawa  z szyciem jest niezła, ale efekty się liczą. Wysokość takiej jednej to ok. 36 cm
w całości, czyli z wyciągniętymi do góry rękami. Najtrudniejsze chyba jest odwracanie na prawą stronę po zeszyciu i wycięciu. Powinnam była zrobić prostsze dłonie jednak. Następna zagwozdka to upięcie włosów. Jak z dużej ilości włóczki zrobić mały koczek? Jakoś się udało, nawet jest na nim siateczka, wymyślona w ostatniej chwili. A teraz prezentacja obu panienek baletnic.





Widok z tyłu:

A tutaj upięte włosy:
Miłego dnia życzę :)

niedziela, 14 kwietnia 2013

Dąb o zachodzie słońca

Wieczorny pejzaż, zrobiony na podstawie zdjęcia, wykonanego przez moją bratanicę, Anię. Również ciekawostką jest, że ten kilkusetletni dąb, będący prawdopodobnie  pozostałością dawnej puszczy, stoi na działce, będącej moją własnością :)  Nie wiadomo, jak długo jeszcze będzie żył, ponieważ trochę gałęzi traci co roku, więc niech chociaż pozostanie na zdjęciach i na mojej skromnej pracy, zwłaszcza, że w tle tutaj ma taki cudny zachód słońca....


Dziękuję bardzo za komentarze pod poprzednim postem. Pozdrawiam wszystkich komentujących
i zaglądających tutaj i witam tych, którzy zostają na stałe :)

środa, 10 kwietnia 2013

Chustecznik

Zabawiam się w dalszym ciągu, też jestem ciekawa, kiedy w końcu wezmę się za jakąś bardziej ambitną pracę.... Ale dobrze mi z tym, takie pojedyncze ciekawostki zdobią i urozmaicają moje otoczenie :)
Chustecznik jako kanapa, z poduszkami, doskonale spełnia swoją rolę.


U nas dzisiaj słońce, uściski wiosenne dla wszystkich odwiedzających mojego bloga :)

wtorek, 2 kwietnia 2013

Ciekawy worek na reklamówki

Przy okazji malowania kuchni trochę zmieniłam jej wystrój. Jedna ze zmian to właśnie worek na reklamówki - gęś. Znalazłam ten wzór w swoich dawnych zasobach wzór, został on opracowany przez Janeth Penaranda. Niestety, nie mam linka i nie mogę teraz znaleźć tej strony. Bardzo mi się spodobał, taki worek na reklamówki to całkiem fajna rzecz. Co prawda reklamówki się wkłada i wyciąga z trochę "niepolitycznego" miejsca gąski, ale daje się to jakoś  przeżyć:)


A tutaj w pełnym słońcu - na balkonie

Mam zamiar zmienić wstążeczki, bo nie mam bardziej pasujących w domu.....